Ook in 2025 was KITT weer uitgenodigd op de partnerdag van DSIT. Dit jaar zijn wij echter gevraagd om een presentatie te geven over de samenwerking tussen DSIT en KITT Engineering. Fred Koks, onze directeur, heeft een vijftal inspiratiesessies gegeven. De bezoekers van de partnerdag kregen te zien hoe KITT de producten van DSIT in de praktijk gebruikt.
DSIT is ontwikkelaar van stuurkasten en de daarbij behorende (elektronische) accessoires. Al jarenlang maakt KITT gebruik van deze producten om de aansturing van onze ledschermen veilig op te kunnen bergen. Hierbij maken we gebruik van de standaard binnenkasten. Voor in de reclamemasten hebben wij echter een custom stuurkast laten ontwikkelen door DSIT.
KITT Engineering was al enige tijd op zoek naar een stuurkast die aan specifieke eisen voldeed. Zo wilden wij een stuurkast hebben met twee deuren, dubbele sloten met een hijsgewicht van 1800 kilo. Deze zijn op de niet verkrijgbaar en bijna alle leveranciers willen niet afwijken van de standaard producten. Behalve DSIT.
Na een lange zoektocht legde KITT Engineering haar eisen neer bij DSIT, die de uitdaging graag aan wilden gaan. Samen met de monteurs en engineers van KITT heeft DSIT gewerkt aan een prachtige custom oplossing voor in uitdagende buitenlocaties. De ontwikkeling van deze custom oplossing is zelfs zo’n succes, dat deze nu is toegevoegd aan het standaard assortiment van DSIT. Wij maken er ieder buitenproject nog altijd gebruik van, daarom wilden wij graag ons verhaal vertellen op de partnerdag van DSIT.
Er zijn een aantal onderdelen die de custom stuurkast van DSIT bijzonder maken. Allereerst heeft deze kast 2 deuren, aan de voorkant en achterkant. Zo kunnen monteurs eenvoudig bij de aansturing van hun apparatuur, maar kunnen ze tegelijkertijd bij de stroomvoorziening komen. Alle aansturingen hoeven dus niet constant uit de kast te worden gehaald bij updates of vervanging van de hardware.
Verder wilde KITT Engineering de stuurkast in zijn geheel op hoogte kunnen plaatsen, met de aansturing erin dus. Een hoog hijsgewicht was dan ook van groot belang. De stuurkast van DSIT kan, dankzij de demontabele hijsogen, in totaal tot 1800 kilo worden gehesen, zonder dat deze vervormt. Zodoende kunnen wij dus alle hardware met kast en al naar boven hijsen.
Tenslotte is de stuurkast van DSIT weerbestendig en vandalismebestendig. De kast is volledig waterdicht en heeft een eigen opwarmings- en kolingssysteem. Deze stuurkast kan dus het hele jaar door zonder probleem in weer en wind worden gezet. Het dubbele slot zorgt er verder voor dat deze kast zonder sleutel niet geopend kan worden. De kans op vandalisme is hierdoor minimaal.
De partnerdag van DSIT was een groot succes. Alle inspiratiesessies en presentaties zijn aandachtig beluisterd door de bezoekers. Ook de inspiratiesessie van KITT Engineering is goed ontvangen, bleek uit de vele positieve reacties. Bekijk hieronder wat beelden van deze inspirerende dag.